Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że nad Europą dominują niże znad Atlantyku i Morza Norweskiego. Polska znajdzie się pod wpływem płytkiego niżu z frontem chłodnym, który przemieszcza się znad Zatoki Gdańskiej w kierunku krajów nadbałtyckich. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Jednak o zimowej aurze poza górami możemy zapomnieć.
W niedzielę przewidywane jest duże zachmurzenie z okresowymi opadami deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie kraju możliwe są większe przejaśnienia. Na Pomorzu suma opadów może wynieść do 15 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na północy do 11 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, a w rejonach podgórskich Karpat miejscami dość silny, osiągając w porywach do 80 km/h.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W związku z silnym wiatrem IMGW wydało ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla południowych krańców Polski w paśmie od Bielsko-Białej do Ustrzyk Dolnych.
Nocne ochłodzenie i mgły
W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przewidywane są opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na północy i południu mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie marznące. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. C do 4 st. C, a w rejonach podgórskich Sudetów i Karpat spadnie poniżej 0 st. C, co może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni.
Poniedziałek z przejaśnieniami
W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie kraju mogą wystąpić słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na północy do 12 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.