Pomimo nieprzewidywalności polskiej pogody, tegoroczny październik nie przyniesie białych krajobrazów, które zdarzały się w tej części roku, jak choćby w 2009 i 2015 roku.
Przeczytaj też: Tak Rosjanie piszą dziś o Polsce. "Oni naprawdę tak myślą"
Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem wysokich temperatur i słonecznej pogody. Wzrost temperatury zapowiada IMGW, jedynie na terenach podgórskich możliwe będą incydentalne opady śniegu w kolejnych tygodniach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kiedy spadnie pierwszy śnieg?
Według aktualnych prognoz IMGW, pierwsze opady śniegu w Polsce mogą wystąpić dopiero w drugiej połowie listopada, głównie w górach. Na nizinach prawdopodobieństwo opadów śniegu jest niskie, a jeśli się pojawią, pokrywa śnieżna nie utrzyma się długo.
Do końca listopada temperatury w ciągu dnia mogą nadal przekraczać sezonowe normy, co sprawi, że typowo jesienna aura z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem zagości w Polsce na dłużej.
Koniec października z możliwymi przymrozkami
Na przełomie października i listopada możemy spodziewać się lekkiego spadku temperatur. Wówczas termometry w dzień pokażą od 5 do 10 stopni Celsjusza, a nocami pojawią się przymrozki, które mogą wpłynąć na lokalne warunki pogodowe, przynosząc opady deszczu ze śniegiem.
Eksperci przewidują jednak, że do końca listopada temperatury będą często przekraczać średnią, opóźniając tym samym nadejście zimy na nizinach.
Pogoda w nadchodzących tygodniach przypominać będzie bardziej jesienną aurę niż zimowe krajobrazy, na które wielu czeka. To kolejny rok, w którym zima przyjdzie później, a pierwsze opady śniegu pojawią się najpewniej dopiero pod koniec listopada lub na początku grudnia.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.