Według IMGW, większość Europy znajduje się pod wpływem wyżów znad Irlandii i Europy Wschodniej. Polska będzie głównie pod wpływem wyżu, ale zachodnie krańce odczują oddziaływanie zatoki niżowej znad Danii. Do kraju napływa przetransformowane powietrze polarne morskie.
W poniedziałek przewidywane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a rozpogodzenia pojawią się jedynie na południowych krańcach Polski. Rano i wieczorem miejscami wystąpią mgły ograniczające widzialność poniżej 200 metrów. Gdzieniegdzie możliwa jest mżawka.
Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie do 6 stopni nad morzem, a w miejscach z rozpogodzeniami na południu od 7 do 9 stopni. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jaka będzie pogoda w Święto Niepodległości
Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie zachmurzenie całkowite, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami jedynie na południowych krańcach kraju. Lokalnie wciąż występować będą mgły ograniczające widzialność poniżej 200 metrów, miejscami marznące i powodujące gołoledź.
Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni na wschodzie do 2 stopni na zachodzie i 4 stopni nad morzem. W obszarach podgórskich termometry pokażą od minus 5 do minus 1 stopnia, a lokalnie na Podhalu nawet minus 9 stopni. Wiatr słaby, na ogół zmienny.
We wtorek przewidywane jest zachmurzenie całkowite, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami jedynie w obszarach podgórskich Karpat. Przed południem miejscami mogą wystąpić mgły, lokalnie marznące i ograniczające widzialność poniżej 200 metrów. Gdzieniegdzie spodziewane są opady mżawki lub słabego deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia w centrum do 6 stopni nad morzem. Wiatr słaby, przeważnie zmienny.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.